Stosowanie wymienionych tu nowoczesnych standardów sieciowych zapewnia komfort korzystania ze serwisu i pełną kompatybilność.

Informacje / Pomoc


Dostępność

Przy opracowywaniu niniejszego serwisu uwzględniono zagadnienie jego dostępności dla użytkowników niepełnosprawnych, zgodnie z wytycznymi Web Content Accessibility Guidelines zespołu Web Accessibility Initiative (WAI) przy Konsorcjum World Wide Web (W3C), oraz Dyrektywą eEurope 2002. Dzięki temu do dyspozycji uzytkowników są nastepujące rozwiązania i udogodnienia:

 • pełna dostępność serwisu dla użytkowników różnych systemów operacyjnych i różnego oprogramowania;
 • możliwość powiększania tekstu, dla osób z wadami wzroku;
 • możliwość korzystania wyłącznie z klawiatury, dzieki zdefiniowanym skrótom klawiaturowym;
 • pełna funkcjonalność serwisu w przypadku wyłączenia wyświetlania ilustracji;
 • pełna funkcjonalność serwisu w postaci czysto tekstowej, bez jakichkolwiek elementów prezentacyjnych;
 • możliwość korzystania z urządzeń do odczytywania zawartości strony, dla osób niewidomych.

Poniżej znajdą Państwo wskazówki, dotyczące korzystania z niektórych udogodnień.

Powiększanie tekstu

W celu skorzystania z powiększania tekstu należy:

 • W przeglądarkach Firefox, SeaMonkey i pochodnych, oraz Internet Explorer: menu WidokRozmiar tekstu, i dalej Zwiększ (Firefox) lub Większa (Internet Explorer).
 • W przeglądarce Opera: menu WidokPowiększenie, z następującym wyborem powiększenia (uwaga: opcja ta powoduje powiększenie CAŁEJ strony).
 • W przeglądarce Konqueror: menu Widok, pozycja Powiększ czcionkę.

We wszystkich przypadkach istnieje także możliwość pomniejszenia tekstu wzgl. całej zawartości.

Skróty klawiaturowe

Możliwe jest poruszanie się w całym serwisie jedynie przy pomocy klawiatury, przy użyciu zdefiniowanych skrótów. Klawisze skrótów oznaczone są tradycyjnie podkreśleniem. Niestety, obsługa ich jest różna w różnych przeglądarkach internetowych, dlatego zamieszczamy poniżej odpowiednie wskazówki:

 • W przeglądarkach Firefox (wersja 2 i nowsze), SeaMonkey i pochodnych: jednoczesne naciśnięcie klawiszy Shift + Alt + litera skrótu.
 • W przeglądarce Internet Explorer: jednoczesne naciśnięcie klawiszy Alt + litera skrótu, a PO ich zwolnieniu Enter.
 • W przeglądarce Opera: jednoczesne naciśnięcie klawiszy Shift i Esc, a następnie litery skrótu. Dodatkowo pojawia się okienko z dostępnymi literami skrótów wraz z tytułami stron.
 • W przeglądarce Konqueror: nacisnąć przycisk Ctrl a nastepnie klawisz wybranej litery skrótu (na odnośnikach pojawią się etykietki z literami skrótów.
 • W przeglądarkach tekstowych (Links, Lynx itp.) nawigacja odbywa się przy pomocy klawisza Tab oraz klawiszy strzałek.

Informacje techniczne

Wykonawca serwisu dołożył wszelkich starań, aby strony te dobrze działały i wyglądały jednakowo w wszystkich powszechnie używanych przeglądarkach internetowych. Ważne jest, aby przeglądarki te były zgodne z obecnie obowiązującymi standardami XHTML i CSS Konsorcjum W3C. Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 800 × 600 px. Kod źródłowy jest w pełni zgodny z specyfikacjami XHTML w wersji 1.0 Strict i CSS 2 oraz z normami dostępności WCAG 1.0, priorytet 1, 2 i 3. Kodowanie znaków: ISO-8859-2.

Autor oświadcza, iż w momencie publikacji strony te nie zawierały żadnych skryptów ani innych elementów, mogących stwarzać jakiekolwiek zagrożenie dla użytkownika. Do pełnego korzystania z niniejszego serwisu nie jest wymagane żadne specjalistyczne ani płatne oprogramowanie. Do wyświetlenia powiększeń niektórych ilustracji (miniatur) potrzebna jest obsługa JavaScript.

Serwis został wykonany z pomocą nowoczesnego oprogramowania linuksowego.[Powered by Linux]


Prawa autorskie

Pełna treść stron opublikowanych przez „A-W-Med.” Sp. z o.o. (www.awmed.eu), jak również projekt graficzny serwisu i zastosowane rozwiązania programistyczne chronione są prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonawcą niniejszego serwisu jest firma
Autorami są Wojciech Kapusta (html, css) i Dariusz Grządziel (projekt graficzny).

© 2008 A-W-Med. Sp. z o.o.